Nadruki na koszulkach Wrocław

Pendrive z nadrukiem praktycznym upominkiem dla każdego klienta
17 lutego, 2015
Jazda gokartem w niezwykłym prezencie
20 lutego, 2015

Nadruki na koszulkach we Wrocławiu już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki nim możemy wyróżnić się z tłumu, wyrazić swoje poglądy, przekonania, a także wykorzystać je jako nośnik reklamy, trafiający w gusta zarówno młodych, jak i nieco starszych odbiorców. I o ile chętnie sięgamy po tego typu odzież, to zdecydowanie rzadziej zastanawiamy się, jak przebiega ich produkcja. A zatem spróbujemy przedstawić poszczególne sposoby drukowania odzieży, które obecnie cieszą się największą popularnością.

Sitodruk

Jedną z najstarszych metod nanoszenia nadruków na tekstylia jest z pewnością sitodruk. Omawiana metoda jest rodzajem malowania szablonowego, które znane było już w starożytnych Chinach oraz Japonii. Tego rodzaju technika umożliwia wykonywanie wielokrotnego nadruku na odzieży, jak również plastiku czy papierze. Polega na przenoszeniu wzoru z szablonu na materiał, który pokrywa się farbą. Do największych zalet stosowania sitodruku bez wątpienia można zaliczyć wysoką rozdzielczość, pełne pokrycie kolorystyczne, dużą efektywność druku, energetyczne kolory oraz możliwość kopiowania nawet bardzo skomplikowanych wzorów. Niestety, omawiana metoda nie przynosi oczekiwanych efektów w przypadku małych nakładów koszulek – poniżej 50 sztuk.

Termotransfer

Mianem tej metody nazywamy termiczne nałożenie na materiał grafiki pokrytej klejem. Wybrany motyw nakłada się za pomocą szablonu albo specjalnie przeznaczonego w tym celu urządzenia. Termotransfer jest stosunkowo prostym sposobem nanoszenia grafik, w szczególności polecanym w przypadku niewielkiej ilości egzemplarzy. Do największych atutów tej metody można zaliczyć wysoką jakość graficzną oraz stosunkowo dobrą wytrzymałość, przy czym należy zauważyć, że pod wpływem działania czynników zewnętrznych może dochodzić do odklejania się motywów.

Flex, Flock, Haft

Obok haftu, najtrwalszą metodą nakładania grafik jest flex, który polega na laserowym wycięciu wzoru pokrytego klejem oraz naniesieniu go za pomocą termoprasy na odzież. Przynosi zyski nawet przy niewielkich nakładach. Z kolei flock jest mile widziany w sytuacji, gdy mamy zamiar wykonać wypukły nadruk na koszulce, którego struktura będzie przypominać welur. Wadą tej metody jest wysoki koszt druku oraz możliwość nakładania jedynie mało skomplikowanych wzorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *