Wybieramy prezent na chrzest

Prezent na chrzciny – 5 pomysłów dla ciebie
23 sierpnia, 2016
5 pomysłów na prezent na Dzień Babci
23 sierpnia, 2016

Chrzest to pierwsze duże wydarzenie w życiu dziecka. Zjeżdża się rodzina i przyjaciele. Każdy chce zobaczyć maleństwo i wręczyć mu prezent. Jakie prezenty są teraz w modzie?

Klasycznie

Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne prezenty na chrzest nawiązujące do sakramentu. Jedni wybierają biżuterię, inni Biblię lub ozdobne, grawerowane ramki.
Ludzie często decydują się na zakup albumu do którego wkleja się nie tylko zdjęcia dziecka, ale też pierwsze rysunki itp.
Są to jednak pamiątki, które dziecko doceni dopiero po wielu latach. Chcąc obdarować i dziecko i rodziców możecie zdecydować się np. na pozytywkę. Może być np. w kształcie aniołka. Pozytywka będzie przez długie lata pasowała do wystroju pokoju, jednocześnie ciesząc dziecko od małego ruchami figurki i przyjemną muzyką.

Gotówka

Ostatnimi czasy coraz więcej osób rezygnuje z prezentu na rzecz gotówki. Do koperty z okolicznościową kartką dodają kwotę, którą uważają za stosowną.
Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Pieniądze na pewno zostaną wydane na potrzeby dziecka, których z wiekiem jest coraz więcej. Jednak samo dziecko nie będzie miało po latach wyraźnej pamiątki właśnie od was. Warto więc może do koperty dołożyć mały drobiazg dla dziecka.

Chrzest świecki

Zamiast sakramentu chrztu część rodzin decyduje się chrzest świecki. Rodzicie nadają wówczas oficjalnie imię dziecku i wybierają opiekunów życiowych na wzór rodziców chrzestnych.
Chrzest świecki również jest okazją do spotkania się i wspólnego celebrowania nowego życia. Jaki prezent będzie odpowiedni na taką okazję?
Wybór jest ogromy. Można zakupić biżuterię lub wszelkie gadżety z imieniem dziecka tj. kocyki, poduszki czy litery do powieszenia na ścianie. Zabawki, ciuszki, kołyski – wszystko co przyjdzie wam do głowy.
Tu nie musicie się kierować nawiązaniem do religijnego sakramentu. Zamiast pozytywki aniołka możecie wybrać tańczące krowy lub biedronki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *