Prezent na chrzciny – 5 pomysłów dla ciebie

Mamy pomysł na prezent
23 sierpnia, 2016
Wybieramy prezent na chrzest
23 sierpnia, 2016

Wymyślenie prezentu na chrzciny nie należy do łatwych zadań. Najczęściej dziecko ma co najwyżej kilka miesięcy i nie nadają się jeszcze dla niego gry i bardziej skomplikowane zabawki. A te z których już dziecko mogłoby korzystać szybko wyrośnie. Wyprawka już dawno kupiona. Zatem jaki prezent na chrzciny wybrać?

Biblia dla dzieci

Chrzciny to wstąpienie do wspólnoty religijnej dlatego jak najbardziej na miejscu są prezenty odnoszące się właśnie do chrześcijaństwa.
Jednym z takich prezentów jest Biblia dla dzieci. Znajdziecie kilka pięknie ilustrowanych wydań przedstawiających główne założenia chrześcijaństwa wraz z dziejami Jezusa.
Taką Biblię koniecznie opatrzcie dedykacją, z której dziecko będzie mogło się cieszyć w przyszłości.

Krzyżyk

Drugim takim prezentem nawiązującym do sakramentu będzie łańcuszek z krzyżykiem dla chłopca lub z medalikiem dla dziewczynki. Na odwrocie można wygrawerować imię lub datę chrzcin.
Jest to prezent z którego dziecko będzie korzystało dopiero później, za to posłuży mu przez długie lata.

Kula śnieżna z aniołkiem

Ten prezent bardziej spodoba się małemu dziecku. Obserwowanie spadających płatków śniegu zainteresuje chyba każde dziecko. Jeżeli do tego kula wodna ma wbudowaną pozytywkę pomoże rodzicom uspokajać i usypać maleństwo.
Postać aniołka symbolizuje ochronę i opiekę nad małym dzieckiem. Taka kula doskonale wpisze w wystrój pokoju dziecięcego i będzie cieszyła oczy również dorosłych.

Album na zdjęcia

Najlepiej kupić lub zrobić taki z dedykowaną okładką. Umieścić tam imię dziecka, datę urodzin, chrzcin i zdjęcie.
Album zachęci rodziców do wywoływania najlepszych zdjęć i będzie pamiątką dla całej rodziny.

Praktyczne rzeczy

Jeżeli wolisz typowo praktyczne rzeczy to możesz w ramach prezentu na chrzciny kupić dziecku ubranka (najlepiej większe), pieluchy i kosmetyki. Nie kupuj jednak takich rzeczy kierując się własnym instynktem, zapytaj lub podpatrz z czego rodzice korzystają. Dzięki temu unikniesz sytuacji w której kupisz niewygodne pieluszki lub uczulające kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *