Koszulki reklamowe jako narzędzie pozyskiwania klientów

Wygodna i atrakcyjna odzież promocyjna
17 lutego, 2015
Nadruki na koszulkach jako element reklamy, który przykuwa uwagę
17 lutego, 2015

Nie ulega wątpliwości, że w kategorii gadżetów reklamowych największą popularnością cieszą się koszulki firmowe. W dalszej kolejności można byłoby wymienić bluzy, kurtki czy spodnie robocze. W przypadku tego rodzaju odzieży, możemy mówić o ubraniach pracowniczych oraz tych, które pełnią rolę artykułów reklamowych, jakimi obdarowuje się klientów czy partnerów biznesowych.

Przede wszystkim projekt

Stojąc przed koniecznością zaprojektowania koszulki reklamowej, musimy najpierw określić grupę docelową odbiorców. W następnym kroku konieczne będzie zdefiniowanie stylistyki graficznej, jaka będzie obejmować projekt naszej koszulki. W tym przypadku kreatywność i błyskotliwość są cechami nadzwyczaj mile widzianymi. Podobnie zresztą jak umiejętność puszczania wodzy fantazji i chęci zrobienia czegoś naprawdę spektakularnego. Projektując koszulkę pamiętajmy, aby logo nie było zbyt obszernych wymiarów. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie jego zminimalizowanie do maksymalnego poziomu i pomieszanie z projektem graficznym. Tego rodzaju zabiegi przynoszą o wiele lepsze korzyści, niż duże logo z jeszcze większym hasłem reklamowym, które zamiast budować zainteresowanie, zacznie od siebie odpychać.

Koszulka reklamowa z przekazem

Oprócz cech czysto estetycznych, równie ważną kwestią w projektowaniu skutecznej koszulki reklamowej jest jej przekaz. Chodzi oczywiście o umiejętność budzenia emocji, ponieważ ubranie można tak wykonać, aby nie tylko zapewniało komfort i wygodę podczas użytkowania, ale również wzbudzało w nas pozytywne emocje, takie jak śmiech, wzruszenie, radość oraz wiele, wiele innych. Duży udział w tym zakresie odgrywa nadruk. Musimy pamiętać, że emocje stanowią jeden z największych nośników informacji i zarazem jeden z najbardziej zapisujących się w naszej pamięci. Dlatego, jeśli zaprojektujemy koszulkę tak, aby w odbiorcy wywoływała uczucia, wtenczas możemy być pewni, że stanie się najlepszym sposobem dotarcia do nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *