Jaki prezent na Komunie wybrać?

5 pomysłów na prezent na Dzień Matki
23 sierpnia, 2016
5 pomysłów na prezent na urodziny dla kobiety w każdym wieku
23 sierpnia, 2016

Na przestrzeni lat różne rzeczy cieszyły się największą popularnością. Do kanonu prezentów komunijnych wszedł na dobre sprzęt elektroniczny. Jedno się jednak nie zmieniło. Nadal prezent na komunię należy do jednych z najdroższych jakie otrzymują dzieci.

Biżuteria
Podobnie jak przy chrzcinach, wiele osób wybiera jako prezent na komunię biżuterię. Najczęściej są to łańcuszki z krzyżem, medalikiem lub wizerunkiem anioła. Dziewczynki często otrzymują pierwszą złotą lub srebrną biżuterię na wyjątkowe okazje. Najczęściej są to bransoletki lub zestawy – kolczyki i naszyjnik.

Biblia
Przy takiej uroczystości nie dziwi, że Biblia nadal jest jednym z częściej wybieranych prezentów. Tym bardzie, że obecnie do wyboru mamy różne wydania. W tym w pięknie zdobionych oprawach lub dedykowanych jako pamiątka pierwszej komunii.

Pozytywka
Dobrym połączeniem zabawki, pamiątki na lata z nawiązaniem religijnym jest pozytywka w kształcie anioła. Na tę okazję najlepiej jest wybrać wyrób jubilerski. Taka pozytywka jest bardzo elegancka. Będzie pięknym dopełnieniem wystroju przez długie lata. I co ważne, dziecko będzie miało i zabawkę, i elegancką pamiątkę w jednym.

Zegarek
O dziwo w dobie telefonów komórkowych, tabletów, odtwarzaczy mp3 i mp4 kiedy to wydawało by się, że młode pokolenie nie nosi zegarków ten prezent nadal znajduje się w pierwszej piątce najczęściej dawanych prezentów na komunię. Zanim zdecydujecie się na ten zakup zastanówcie się czy dziecko naprawdę będzie z niego korzystać, a może chcecie kupić zegarek bo taka była kiedyś tradycja?

Sprzęt elektroniczny
Nie są to tanie prezenty – laptop, tablet, smartphone, konsola do gier lub aparat fotograficzny.
Taki zakup dobrze jest najpierw przedyskutować z rodzicami dziecka. Nie każda rodzina chce, żeby ich dziecko miało swój telefon (wydatki) czy konsolę do gier (od której może być ciężko oderwać niektóre dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *