Szkatułki na biżuterię

Pomysł na prezent – szkatułki
23 sierpnia, 2016
Upominki z okazji narodziny dziecka
23 sierpnia, 2016

Prawie zawsze wracasz z zakupów z nową parą kolczyków i już nie masz gdzie ich trzymać? Często dostajesz w prezencie biżuterię, ale nikt nie pomyślał, że teraz przydałyby ci się szkatułki na biżuterie? Nie czekaj na innych, sama wybierz tą najładniejszą.

Wielkość
Szkatułki na biżuterię przede wszystkim muszą być praktyczne. Wnętrze powinno być wyłożone miękki materiałem. W zależności od tego ile masz kosztowności możesz zdecydować się na taką z jedną główną komorą i kilkoma przegródkami lub bardziej rozbudowaną. Przy dużej ilości biżuterii wybierz taką z szufladkami i kilkoma poziomami. Dzięki temu zdołasz wszystko posegregować i poukładać.
Pamiętaj też, żeby wybrać trochę większą szkatułkę niż potrzebujesz, dzięki temu będziesz miała miejsce na nowe błyskotki.

Koszty
Na cenę szkatułki na biżuterię wpływa wiele czynników – jakość i materiał z jakiego jest wykonana, wielkość, zdobienia, ale i dodatki. Wybierając między modelami sprawdź, który zawiera na wewnętrznej stronie wieczka lusterko (przydatna rzeczy przy wybieraniu biżuterii), czy ma wbudowaną pozytywkę oraz ile odtwarza ona melodii oraz czy w środku jest mała baletnica, która zaczyna się obracać do granej melodii.
Mechanizm pozytywki to bardzo miły dodatek, uruchamia się wraz z podniesieniem wieczka. Najczęściej odtwarza znane, klasyczne motywy tj. „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Czarodziejski flet” czy „Dla Elizy”.

Na co zwrócić uwagę?
Szkatułki na biżuterię nie kupuje się codziennie, to wydatek na kilka lat. Żeby szkatułka posłużyła jak najdłużej zwróć uwagę na to jak została wykonana. Czy zawiasy lekko chodzą i są solidne.
Warto też dopytać z jakiego materiału jest wykonana szkatułka – jest to drewno, sklejka, a może tworzywo sztuczne.
Szkatułka ma też cieszyć oko więc wybierz taką, która jest elegancka i będzie ozdobą pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *